با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : دوشنبه 27 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر


خدمات مخابرات سبزوار به روستاییان در شان مردم روستاها نیست .
  مردم روستاها مرجع و نهادی را برای پیگیری حقوق خود بجز دهیاری نمیشناسند و تمام دادشان را بر سر دهیار میزنند و بس .
بیش از دو سال است که بد قولی های شرکت مخابرات شهرستان سبزوار داد مردم منطقه را درآورده از انتن ندادن تلفن همراه که بگذریم خرابی تلفن چندین نفر از اهالی قصه تکراری شده که هم اهالی را کلافه کرده و هم دهیاری را .
دو سال هست که تعدادی از اهالی نیز درخواست تلفن برای منازلشان داشته اند که ما هم طبق وظیفه پیگیر بوده ایم و درخواست ها را برای مخابرات فرستاده ایم که به کرات وعده های هفتگی و ماهانه مخابراتی ها تاکنون تو خالی بوده است .
انصافا اگر این مشکلات در سطح یک شهرستان بیفتد باز هم مسولین دو سال یک خط تلفن خراب را به حال خود رها میکنند و یا اینکه دو سال مشتری خود را سر میگردانند ؟

در تماس با مسول مخابرات منطقه با آقای نظریان تماسی داشتیم و گلایه خود را مطرح نمودیم که ایشان هم عدم تخصص کافی کارشناسان فنی که برای بازدید و تعمیرات اعزام میشوند را علت اصلی و همیشگی مشکل تلفن ها در منطقه دانست .

چند پرسش از مسولین :
ایا نهادی در سطح شهرستان و یا استان نیست که بر عملکرد این ادارات نظارت داشته باشد و به درد دل مردم رسیدگی نماید ؟
چند نامه برای یک مشکل برای یک اداره باید ارسال شود تا به نتیجه برسیم ؟

دو سال انتظار برای یک خط تلفن در کجای دنیا مرسوم بوده است ؟
کجای دنیا رفع خرابی خطوط تلفن سالها زمان برده است ؟
چرا از تلفنی که مدت های زیادی خراب است مخابرات ابونمان میگیرد ؟
آیا دهاتی بودن ما  باعث شده که برای ما خدماتی اینگونه ارایه  شود؟  

 
.  -  .

برچسب‌ها: شرکت مخابرات , شهرستان سبزوار , بخش روداب , روستای برگو ,
تاریخ : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
به اطلاع می رساند با توجه به اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبنی بر آغاز طرح آمارگیری از نیروی کار فصلی در نقاط روستایی ، ضمن اطلاع رسانی به روستاییان در صورت حضور ماموران آمارگیر همکاری لازم با آنان به عمل آورند.


آغاز طرح در بخش روداب از فردا می باشد ولی زمان حضور در روستاها بستگی به برنام ریزی ماموران طرح دارد.


.  -  .

تاریخ : شنبه 25 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
تصویر اردوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در روستای برگو
 24 اردیبهشت 1395

مردم مهمان نواز برگو همیشه ایام آمادگی میزبانی از اردوهای دانش اموزی و دانشجویی و همچنین اردوهای بسیجیان محترم را دارند .
قدومتان را بر دیده منت میگذاریم
.  -  .

برچسب‌ها: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار , اردوی دانشجویی , روستای برگو ,
تاریخ : دوشنبه 20 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
در روستای برگو تعدادی از اهالی و کشاورزان بدلیل نداشتن منزل مسکونی به سبزوار مهاجرت کرده اند. و در همین روستا تعداد 4 خانواده در فضایی حدود 100 متر در شرایط نامناسب بسر میبرند با یک سرویس بهداشتی و یک اشپزخانه .
این در حالیست که مقدار زیادی از اراضی روستا به تصرف بنیاد مسکن و منابع طبیعی در امده است و هیچ گونه زمینی مناسب ساخت مسکن در روستا وجود ندارد و بنیاد مسکن هم زمین ها را به چند برابر قیمت محلی قیمت گذاری نموده است که مردم توان خرید ان را ندارند .
در این زمینه و حل مشکل اهالی چندین مورد نامه نگاری ما از طریق دهیاری و شورای روستا با مسولین محترم ادارات - بخشداری و ... صورت گرفته که نتیجه ای نداشته است . سال گذشته نیز نماینده محترم مجلس جناب اقای سبحانی فر نیز در جلسه همایش دهیاران روداب که با حضور تعدادی از مسولین در محل روستای برگو برگزار شد مستقیما به ریاست بنیاد مسکن سبزوار مهندس نجاتی فرمودند که باید هر قواره زمین بین 200 تا 300 هزار تومان به مردم این روستا واگذار شود و بعد از ان همچنان ما شاهدیم که قیمتی که بنیاد بابت این زمین ها اعلام نموده دهها برابر بیش تر است .


در نوروز امسال حدود 250 نفر از جوانان و نوجوانان از شش روستای اطراف بمدت ده روز در برگو مسابقات ورزشی برگزار نمودند این ارزش بیشتری دارد تا اینکه زمین ورزشی روستا را تصرف کرده اند و اجازه نمیدهند جوانان و نوجوانان از این امکانات استفاده نمایند .روستا به فضای ورزشی نیاز دارد این درست نیست که بنیاد مسکن یا منابع طبیعی هر چقدر توانسته از اراضی این روستا را گرفته است پس سرانه ورزشی روستا چه میشود ؟
امیدواریم در این خصوص مسئولین محترم چاره اندیش نمایند و مشکل مردم را هر چه سریعتر مرتفع نمایند .


به داد این مردم برسید روستایی را باید حمایت کرد نه تحقیر.


.  -  .

برچسب‌ها: بنیاد مسکن , نماینده محترم مجلس , بخشداری روداب , فرمانداری سبزوار ,
تاریخ : پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر

بر خود لازم می دانیم از تلاش های بی دریغ جناب آقای سبحانی فر نماینده کوشا و پرتلاش دیار سرافراز سربداران در مجلس شورای اسلامی - بخشداری محترم روداب جناب اقایان شم ابادی و عابدینی - مدیریت و کارکنان جهاد کشاورزی سبزوار و همچنین از مجموعه جهاد کشاورزی روداب در راستای تخصیص مقداری لوله جهت ابیاری مزارع روستا تقدیر و تشکر بعمل اوریم .
با توجه به اینکه بیش از 80 درصد اب از استخر تا مزارع هدر رفت داشتیم امید است با لوله گذاری در این جوی ها شاهد رونق کشت و کار در مزارع کشاورزی روستا باشیم .
قطعا این خدمات ارزنده شما  دعای خیر مردمان برگو را به همراه خواهد داشت

دهیاری برگو.  -  .

برچسب‌ها: سبحانی فر نماینده , جهادکشاورزی سبزوار , بخشدار روداب ,
تاریخ : دوشنبه 13 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
طبیعت بهاری روستای برگو

طبیعت بهاری روستای برگو.  -  .

تاریخ : شنبه 11 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با رویکرد محرومیت زدایی ایجاد شده و فعالیت های چشمگیر و خوبی در جامعه داشته است .
متاسفانه تشخیص افراد کم درامد و بی بضاعت در روستاها انطور هم که میگویند راحت نیست و کمیته امداد در شناسایی و تحت پوشش قرار دادن افراد ضعف زیادی دارد .
چرا که تعدادی از روستاییان در عین ناداری ابرومندانه زندگی میکنند و با سیلی صورتشان را سرخ نگه میدارند و عده ای هم همیشه از نداری مینالند  و بجای کار و تلاش  از هر طریقی دنبال دریافت کمک های دیگران هستند و تن به کار نمیدهند که شناخت این دو دسته راحت نیست .
متاسفانه بعضی از مستمری بگیران دیگر نیازی به کار کردن نمی بینند و دست از کار و تلاش برداشته و حقوق بگیر شده اند و عده ای هم برای کف دست نانی شب و روز در صحرا و بیابان به دنبال رزق و روزیند .
باشد که این رویه اصلاح شود و اگر قرار است کمکی هم صورت بگیرد غیر نقدی باشد و با شناخت و اگاهی.
میشود کمیته امداد هم با همان مبالغ و کمک ها برای روستاییان ایجاد شغل نمایند و بقول ما بجای دادن ماهی به مردم ماهی گیری بیاموزند که اگر هم این حرکت اتفاق افتاده حداقل در منطقه ما شاهداجرای  این نوع برنامه ها نبوده ایم


با آرزوی موفقیت

ترشیزی (دهیار روستای برگو)
.  -  .

برچسب‌ها: کمیته امداد امام خمینی (ره) ,
تاریخ : جمعه 3 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر


.  -  .

برچسب‌ها: روز پدر برگو سال 1395 ,
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic