با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
نویسنده : مد یر

اهالی روستای برگو با توجه به شعار سال تلاش خود را در راستای محقق شدن این شعار عملی کرده اند و با راه اندازی یک واحد پرورش بلدرچین و یک واحد پرورش شترمرغ  زمینه کار و تلاش را در روستا فراهم نموده اند . حال این شروع و برداشتن اولین گام نوید خوبی خواهد بود تا روستاها در زمینه تولیدات مختلف پیشگام شوند و در این راستا حمایت مسولین مختلف را می طلبد تا با اقدام و عمل خود روستاییان را حمایت کنند .
با توجه به خشکسالی و سرما زدگی ها در چند سال گذشته درامد روستاییان به شدت کاهش یافت که این مهمترین دلیل مهاجرت روستاییان به شهرها و حاشیه نشینی در شهر گردید که در این زمینه نیز چندین خانوار از  روستای برگو همچون دیگر روستاها بدلیل همین مشکلات مهاجرت نمودند و هیچ راه و چاره ای تاکنون جهت برگشت این مهاجرین به روستاها صورت نگرفته است و بعضی از این خانواده ها در شهرها نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند که میل به بازگشت به روستا را دارند اگر فرصت و بستر کسب درامد فراهم گردد شاهد مهاجرت های معکوس به روستا خواهیم بود  .
بهر حال باید به روستاها توجهی ویژه شود و وقت ان است که  دست از شعار دادن و وعده های سر خرمن برداریم و مردم روستاها را برای ایجاد کسب و کارهای نوین در روستاها تشویق و حمایت نماییم تا با این گونه طرح ها و طرح های توجیهی دیگر ، روستایی بتواند امرار معاش نماید و مشکلات روستاییان کاسته شود انشالله.
در این زمینه دهیاری برگو با برگزاری جلسات مختلف و دعوت از افراد شناسایی شده برای اماده سازی بستر و توجیه اهالی در راستای  ایجاد و راه اندازی این دو واحد در روستا نقش بسزایی داشته است.

.  -  .

برچسب‌ها: اقتصاد مقاومتی , روستا , وعده سر خرمن , پرورش بلدرچین , پرورش شترمرغ , دهیاری برگو ,
تاریخ : پنجشنبه 12 فروردین 1395
نویسنده : مد یر
.  -  .

95
تاریخ : چهارشنبه 4 فروردین 1395
نویسنده : مد یر.  -  .

برچسب‌ها: ارتباط با دهیاری برگو , سامانه پیامکی , انتقادات و پیشنهادات ,
تاریخ : سه شنبه 3 فروردین 1395
نویسنده : مد یر
آغاز سال 1395 شمسی را به همه مردم شریف بخش روداب شهرستان سبزوار تبریک عرض میکنم  فرا رسیدن این سال را که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی  ، اقدام وعمل نامگذاری شده ، بهانه ای میکنم برای تجدید پیمانی دوباره که با بهره گیری از پتانسیل های موجود و با اتحاد و همدلی ، همراه مردم وبرای مردم باشیم تا چرخ های توسعه یافتگی روداب با بکارگیری اقتصاد مقاومتی و همگام با اقصی نقاط ایران عزیزمان در چارچوب سیاست های مدبرانه دولت  تدبیر و امید باشد تا  شاهد شکوفایی بیشتر ورفاه و سربلندی  برای مردم باشیم.
با ارزوی سالی سرشار از موفقیت سلامتی و شادکامی
علی ترشیزی
دهیار برگو.  -  .

برچسب‌ها: 1395 سال , روداب سبزوار , سال اقتصاد مقاومتی , اقدام وعمل ,
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات