با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394
نویسنده : مد یر
بسم الله الرحمن الرحیم
نایب قهرمانی حسام الدین باغجری (نوه رستم ترشیزی) در مسابقات کونگ فو توا کشوری (مردادماه 1394) را به مردم ایران، جوانان عزیز و دست‌اندرکاران ورزش کشور تبریک می‌گویم
این قهرمانی های متوالی، نشان از قابلیت‌های فردی و کار گروهی این نوجوان ایرانی است که امیدواریم در همه ابعاد زندگی تداوم داشته باشد و شاهد برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی در میادین مختلف ورزشی به دست این ورزشکار باشیم انشاالله
علی ترشیزی
دهیار روستای برگو.  -  .

تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394
نویسنده : مد یر

رفت و امد نمایندگان و کاندیداهای احتمالی به روداب اغاز شده و در این یکی دو هفته چند نفری در روداب سر و کله شان پیدا شده است

خدا را شکر که نزدیکی زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی سبب شده تا برخی از نمایندگان که در پس پرده غیبت بوده و دیدن آنها برای برخی مردم حوزه انتخابیه شان به آرزو تبدیل شده بود( به نحوی که مردم اکثر روستاهای بخش روداب در مدت سه سال روی هیچ نماینده ای را در منطقه ندیده اند) امروزه آنچنان خود را فعال نشان داده که گویا خود نیز از وجود این همه انرژی که نتوانسته بودند در سه سال گذشته از خود نشان دهند در تعجب هستند !!!
البته رفتار امروز برخی از این آقایان نماینده که به زعم خودشان ارائه عملکرد به شهروندان می باشد همان تبلیغات زودرس بوده که چون فضا را برای خود مناسب ندیده از عدم اقبال مردم نسبت به عملکرد شان مطلع شده اند در این برهه از زمان باقی مانده به بهانه های گوناگون به فکر نشان دادن کارهای خود می باشند .اما واقعیت ماجرای این روزهای برخی از نمایندگان چیست ؟

برای روشن شدن میزان رضایت مردم از عملکرد بسیاری از نمایندگان تنها کافیست در میان مردم حوزه انتخابیه شان حضور پیدا کرده تا در آن هنگام به واقعیت بیشتر پی ببرید
امروزه سخن بسیاری از مردم این است که این نمایندگان که پیش از انتخاب خود با حضور در روستاها، منازل ، مجامع ، عروسی ها ، عزائی ها، برنامه های ورزشی و … رای را از مردم جمع کرده و قول های عجیب و غریب می دادند نه تنها پس از گرفتن رای حتی یکبار هم به خود اجازه حضور در همان مجامع را نداده اند بلکه مردم همچنان و علیرغم گذشت سه سال از انتخاب این نمایندگان تداوم روند مشکلات موجود را با تمام وجود خود حس کرده و فریاد رسی برای حل گرفتاری های خود نمی بینند .
آفت بزرگ قول دادن های بزرگ سبب شده تا مردم از حل نشدن مشکلات بزرگ گله مند باشند. این در حالیست که مردم مظلوم منطقه همواره و در تمامی برهه های تاریخ اوج علاقمندی و وفاداری خود به اسلام و نظام اسلامی را به منصه ظهور رسانده و حق مطلب آن است که باید بسیار بیشتر و بهتر خدمات رسانی به آنان انجام شود کمی جمعیت بهانه ای شده که هیچ خدماتی برای این مردم انجام نشده و خود بدترین ضربه بر پیکره روستاها میباشد تا جایی که در اینده شاهد خالی شدن از سکنه روستاها خواهیم بود ..
علی ایحال همانطور که احساس می شد انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی با شور بیشتری ان شاء الله رقم خواهد خورد و مردم نیز همچون گذشته و البته پرحرارت تر به پای صندوق های رای خواهند آمد اما روی سخن در برهه فعلی خطاب به کاندیداهای احتمالی دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی این است که بر اساس توان و واقعیت موجود قول داده و برنامه هایی را به مردم معرفی نمایند که قابلیت اجرایی داشته و خدای ناکرده با قول های نابجا و خارج از توان موجب دلسردی مردم شریف حوزه انتخابیه شان را فراهم ننمایند و مشکلات کل روستاها را ببینند و بر اساس اولویت و نیاز رسیدگی نمایند و نه بر اساس نفوذ در دستگاهها و جمعیت .
روستایی که اب خوردن ندارد راه مناسب ندارد بهداشت و خدمات پزشکی ندارد نمیتواند شما را خادم خود قبول کند .هر چند بهانه بیاوری که جمعیت روستایتان کم است بالاخره ان هم ادم است و برای زندگی نیاز به امکانات حداقلی اولیه را داراست.
.  -  .

برچسب‌ها: انتخابات مجلس , نمایندگان , بخش روداب ,
تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394
نویسنده : مد یر.  -  .

تاریخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394
نویسنده : مد یر
عصر دیروز در جاده قدیم کاشمر -  محور  هلاک اباد به سبزوار یکدستگاه خودرو سواری پراید از جاده منحرف و به داخل کالچه سقوط کرد .
تمامی سرنشینان خودرو مصدوم و جهت درمان به بیمارستان امدادی سبزوار منتقل شدند
خودرو نیز ساعت 23:45 دقیقه دیشب توسط جرثقیل از داخل کالچه بیرون کشیده شد .
لغزنده بودن مسیر و عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده دلیل این واژگونی میباشد ..  -  .

تاریخ : یکشنبه 18 مرداد 1394
نویسنده : مد یر
بخشدار روداب از قول مساعدت و حمایت  نماینده مجلس در خصوص ساخت  پایگاه امداد جاده ای در بخش روداب خبر داد.
محمود شم ابادی افزود با توجه به اینکه تاکنون هیچ گونه کمکی در خصوص این پروژه از خیرین منطقه جمع اوری نشده انتظار میرود دهیاران از خیرین روستاهای اطراف بخواهند تا در این امر کمک نمایند .
جناب اقای هادی شورای محترم بخش روداب نیز از قول مساعدت و همکاری فرماندار محترم سبزوار اقای برادران خبر داد و افزود بابت پیگیری و راه اندازی این پایگاه نیز سفری را به تهران داشته اند .
قرار است این پایگاه در 39 کیلومتری سبزوار و در ابتدای جاده بنقن (محور قدیم سبزوار - کاشمر ) احداث شود .
با احداث این پایگاه وضعیت امداد رسانی در منطقه بهبود پیدا خواهد کرد و به بیش از 20 روستا خدمات دهی انجام خواهد  شد.
ما نیز از دهیاران و دیگر مسولین خواهشمندیم با همکاری خود موجبات راه اندازی هر چه سریعتر این پایگاه را که نیاز مهم منطقه نیز به شمار میرود فراهم نمایند و لازم است از زحمات و پیگیری های بخشداری محترم روداب ، شوراهای بخش و همچنین مسولین اورژانس سبزوار تقدیر و تشکر بعمل اوریم .
امید است که با همت مسولین در روزهای اینده  تصاویر ساخت این پایگاه را برایتان به نمایش بگذاریم..  -  .

برچسب‌ها: ساخت پایگاه امداد جاده ای در بخش روداب , اورژانس , بخشدار روداب ,
تاریخ : دوشنبه 12 مرداد 1394
نویسنده : مد یر
... اقدام قابل تحسین خانواده عزادار عباسی ...امید است این حرکت ها ادامه داشته باشد و از خرج و صرف بیهوده در مجالس عزا جلوگیری بعمل اید و اگر قرار است هزینه ای شود حساب شده و در امور خیر انجام شود .
.  -  .

تاریخ : شنبه 10 مرداد 1394
نویسنده : مد یر
در گذشتن بانوی پرهیزگار، انقلابی و مادر فداکار و دلسوز سرکار خانم مرحومه معصومه باغجری اطلاع میرساند.دهیاری برگو این مصیبت را به خانواده های محترم عباسی ، باغجری و همه بستگان داغدار تسلیت عرض نموده و برای آن فقیده سعیده از درگاه خداوند منان علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی و برای جنابعالی عزت و تداوم خدمت به اسلام و انقلاب و ایران و مردم مسألت می کنم.

.  -  .

تاریخ : یکشنبه 4 مرداد 1394
نویسنده : مد یر


دولت باید برای ماندگاری روستائیان در روستاها تلاش کند و زمینه هایی ایجاد کند تا افرادی که به شغل های کاذب در شهرها روی اورده اند به روستاها بازگردند و از مصرف کننده به تولید کننده تبدیل شوند .
خدمات دهی به افرادی که در حاشیه شهرها سکونت دارند چندین برابر افراد داخل روستاها برای دولت هزینه در بر دارد

وجود بنیاد مسکن و دخالت های نابجای این ارگان در روستاها باعث میشود تا افرادی که قصد بازگشت به روستاها را دارند نتوانند شرایط را مناسب برای سکونت در روستا را ببیند و از این رو نه تنها بازگشت از شهر به روستاها صورت نمیگیرد که مهاجرت معکوس را شاهد هستیم.
بهر حال دهیاری ها و مردم از دخالت های بنیاد مسکن رضایت ندارند و این ضربه بزرگ بر پیکره روستاها وارد خواهد نمود.
قطعا وضع مالی بنیاد مسکن از بسیاری از دهیاری های روستاهای منطقه بهتر است و با این حال بنیاد هنوز چشم به کسب درامد از مردم روستاهای فقیر و حتی زیر خط فقر را دارد .
مردمی که اکثریت به نان شبشان کار میکنند چه پول و درامدی دارند که بنیاد چشم به درامدزایی از بعضی از روستاها دوخته ؟
این عملکرد ضعیف فرمانداری سبزوار و عدم حمایت لازم از روستاها و دهیاری را میرساند که دهیاری ها حتی در روستای خود از کمترین اختیارات بهره مند نیستند .
چندین سال قبل جلو رشد جمعیت گرفته شد ان هم به گفته مسولین با کارشناسی ها و نظرات حساب نشده که الان نتیجه این کار احساس شده و دارند مردم را تشویق میکنند به فرزند اوری
بنده به عنوان یک مسول روستایی عرض میکنم درست همین مقوله در روستاها حاکم خواهد شد الان ادارات مختلف از جمله بنیاد مسکن برای فردی که میخواهد در روستا منزلی بسازد و زمینی در اختیار بگیرد طلب حق و حساب میکند و این را چند سال دیگر که روستاها خالی از سکنه خواهند شد انشالله  خواهند فهمید مسولین عزیز که باید حتی به کسی که قصد اقامت در روستا را داشته بها میداده اند نه بهایی بگیرند
البته ان زمان نوش دارو بعد از مرگ خواهد بود و قطعا تمام روستاهای منطقه با این رویه پیش رو و این مدل حمایت مسولین محترم از فرماندار محبوب و دوست داشتنی تا نمایندگان مجلس و بخشداران سرانجامی نخواهند داشت بجز نابودی و خالی شدن از سکنه .
.  -  .

برچسب‌ها: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی , فرمانداری سبزوار , بخشداری روداب و ششتمد , نمایندگان سبزوار در مجلس شورای اسلامی , استانداری خراسان رضوی ,
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic