با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : دوشنبه 20 اردیبهشت 1395
نویسنده : مد یر
در روستای برگو تعدادی از اهالی و کشاورزان بدلیل نداشتن منزل مسکونی به سبزوار مهاجرت کرده اند. و در همین روستا تعداد 4 خانواده در فضایی حدود 100 متر در شرایط نامناسب بسر میبرند با یک سرویس بهداشتی و یک اشپزخانه .
این در حالیست که مقدار زیادی از اراضی روستا به تصرف بنیاد مسکن و منابع طبیعی در امده است و هیچ گونه زمینی مناسب ساخت مسکن در روستا وجود ندارد و بنیاد مسکن هم زمین ها را به چند برابر قیمت محلی قیمت گذاری نموده است که مردم توان خرید ان را ندارند .
در این زمینه و حل مشکل اهالی چندین مورد نامه نگاری ما از طریق دهیاری و شورای روستا با مسولین محترم ادارات - بخشداری و ... صورت گرفته که نتیجه ای نداشته است . سال گذشته نیز نماینده محترم مجلس جناب اقای سبحانی فر نیز در جلسه همایش دهیاران روداب که با حضور تعدادی از مسولین در محل روستای برگو برگزار شد مستقیما به ریاست بنیاد مسکن سبزوار مهندس نجاتی فرمودند که باید هر قواره زمین بین 200 تا 300 هزار تومان به مردم این روستا واگذار شود و بعد از ان همچنان ما شاهدیم که قیمتی که بنیاد بابت این زمین ها اعلام نموده دهها برابر بیش تر است .


در نوروز امسال حدود 250 نفر از جوانان و نوجوانان از شش روستای اطراف بمدت ده روز در برگو مسابقات ورزشی برگزار نمودند این ارزش بیشتری دارد تا اینکه زمین ورزشی روستا را تصرف کرده اند و اجازه نمیدهند جوانان و نوجوانان از این امکانات استفاده نمایند .روستا به فضای ورزشی نیاز دارد این درست نیست که بنیاد مسکن یا منابع طبیعی هر چقدر توانسته از اراضی این روستا را گرفته است پس سرانه ورزشی روستا چه میشود ؟
امیدواریم در این خصوص مسئولین محترم چاره اندیش نمایند و مشکل مردم را هر چه سریعتر مرتفع نمایند .


به داد این مردم برسید روستایی را باید حمایت کرد نه تحقیر.


.  -  .

برچسب‌ها: بنیاد مسکن , نماینده محترم مجلس , بخشداری روداب , فرمانداری سبزوار ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات